Gry komputerowe są jednym z najprzyjemniejszych hobby na świecie (w naszej ocenie), ale też potrafią zdenerwować, bądź zasmucić, bądź nawet wzbogacić (przez obstawianie gier online). Czy łatwo jest wejść w świat gier komputerowych? Ten artykuł został stworzony właśnie dlatego, aby odpowiedzieć na to pytanie!

E-sport a gry komputerowe – czy warto jest zacząć dla tego grać?

Trudne początki

Wejście w świat gier komputerowych jest niezmiernie łatwe, z racji tego że wystarczy nam zazwyczaj komputer (bądź laptop) oraz stabilne łącze internetowe. W sieci istnieją setki tytułów gier, które mogą stać się naszymi ulubionymi środkami aby móc zagłębić się w cudowny świat gier komputerowych.

STS bonus bez depozytu
STS bonus bez depozytu

Wybierz swoją grę!

Niektórzy ludzie, wybierają ,,ciężkie” tytuły gier (symulatory) jako swoje pierwsze gry i zazwyczaj szybko przez to się zniechęcają. Nie sztuką jest wejść w świat gier komputerowych, sztuką jest wejść i zostać na dłużej, oraz przy tym cieszyć się z tego hobby. Na początek najlepsze gatunki gier jakie początkujący gracz może zagrać są to sandboxy, gry przygodowe oraz wyścigi. Sandboxy mają to do siebie, że nie są zbyt wymagające, jeśli odejmiemy od nich aspekt online. Jest sporo gier tego gatunku, które są naprawdę odpowiednie do łagodnego wprowadzenia kogoś w świat gier komputerowych.

Dobrym przykładem jest tutaj Terraria bądź Minecraft, polegające na niszczeniu potworów oraz budowaniu przeróżnych budynków. Można by powiedzieć, że sandboxy to dobry wybór na start, dla początkującego gracza. Kolejną kategorią gier, które są w stanie dostarczyć sporych emocji dla nowego gracza, są gry wyścigowe. Popularne ,,ściganki”, mają to do siebie, że nieraz potrafią sprawić, że będziemy siedzieć na skraju naszego fotela, zagrywając się w serie tytułów takie jak Need for speed bądź gran turismo. Dużym plusem i łagodnym wejściem do świata rywalizacji są gry dwuosobowe w grach wyścigowych, przez co nowy gracz będzie w stanie nauczyć się, jak wygrywać (bądź przegrywać) wyścigi, przez co zrozumie, co to oznacza rywalizacja w grach.

Gry komputerowe mają również inne zalety

Jedną z nich jest na pewno lepsza wyobraźnia, bądź też szybszy czas reakcji. Naturalnie nie są to jedyne zalety, ponieważ jest ich wiele, ale kolejną, bardzo ważną na pewno jest możliwość zarobienia ogromnych pieniędzy na e-sporcie!

 Zarobek na graniu w gry?

Naturalnie na graniu w gry możemy zarobić nie tylko przy pomocy zakładów bukmacherskich na e-sport, jednakże my skupimy się dziś właśnie na tym. Aby zarabiać na e-sporcie przy pomocy zakładów, wystarczy iż zarejestrujemy swoje konto u bukmachera, odbierzemy nasz bonus, oraz wybierzemy dane spotkanie e-sportowe, które mamy ochotę obstawić. Haczyk oczywiście w tym, że po stronie bukmachera pracują osoby, które również mają sporą wiedzę na temat e-sportu, więc odpowiednie przewidzenie wyniku i zarobienie na tym dużej sumy pieniędzy, na początek nie będą zbyt łatwe, dlatego też jeśli posiadamy rozległą wiedzę na temat którejś z popularnych gier online, to powinniśmy starać się obstawiać specyficzne wydarzenia, które mogą odbyć się w danym spotkaniu e-sportowym.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykuł5 porad dla graczy zakładów bukmacherskich
Następny artykułGra u zagranicznych bukmacherów
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.