Losowość to często czynnik, którego wielu graczy nie rozumie i szczerze powiedziawszy nic dziwnego, z racji tego, że bardzo ciężko jest zrozumieć coś, co może zdarzyć się nagle, oraz popsuć nasze wszystkie plany, prawda? Jak więc losowość wpływa na twoje zakłady? O tym opowiemy ci już za moment!

Jak losowość wpływa na twoje zakłady bukmacherskie?

Zdarzenia losowe występują zawsze tam, gdzie ludzie najmniej się tego spodziewają

Często o tym zapominamy, stawiając zakłady bukmacherskie w takim przypadku kontrolowanie tego, co obserwujemy, to tylko jeden z wielu błędów poznawczych, jakie możemy popełnić. Oczywiście każdy słyszał o co najmniej jednej osobie, która wygrała fortunę, dokonując znaczącego zakładu na zdarzenie, które ogólnie uważamy za nierealne. Te legendy krążą w Internecie i są wykorzystywane jako zachęty marketingowe na stronie bukmachera, przyciągając ich wizją wygranej. Możemy je również spotkać na forach bukmacherskich lub w zakładach i czatach sportowych. Jednocześnie w sporcie takie incydenty zdarzają się częściej, niż nam się wydaje.

STS bonus bez depozytu
STS bonus bez depozytu

Natłok informacji

Na forach bukmacherskich często to się zdarza. Zapewne widziałeś kiedyś, że jeśli pojawia się jakiś popularny typ pojawia się nagle zbyt dużo informacji, więc trudno jest odróżnić informacje rzeczywiste od informacji które są ci totalnie niepotrzebne. W literaturze fachowej nazywa się to również przeładowaniem informacyjnym. Zjawisko to występuje również w przypadku zakładów. Szumem informacyjnym mogą być wszelkie możliwe doniesienia medialne i komentarze ekspertów i analityków. Przewidywania przed meczem mogą być na tyle zagmatwane, że po zebraniu wszystkich informacji wiemy niemalże wszystko, ale z drugiej strony ciężko jest nam poskładać z tego jakąś logiczną całość.

Jest to efekt podawania za każdym razem innych argumentów i stawiania na pierwszym miejscu mniej lub bardziej ważnych czynników, które mogą wpłynąć na wynik wydarzenia. Jeśli trafią odpowiednie sugestie analityków w danej dyscyplinie, mogą one być dla nas cenniejsze niż w rzeczywistości. Pamiętaj jednak o tym, że często opinie graczy na forach bukmacherskich są równie cenne co mówią specjaliści, ale zawsze powinieneś sprawdzać je dwa razy, czy aby na pewno są one prawdziwe.

Pogoń za tym samym

Gdy okazuje się, że nawet coś nie jest potwierdzone przez fakty, ale robi to duża ilość osób na przykład w strachu, (sytuacja z papierem toaletowym na początku tego roku) to wiele osób po prostu robi to samo. Dzieje się tak, ponieważ ingerencja informacji może łatwo zniekształcić osobiste opinie. Opinie ekspertów mogą mieć wielką wartość, ale w porównaniu z dużą liczbą innych niezależnych opinii z różnych punktów widzenia, opinie ekspertów stają się „słabe”, a nawet mogą zniknąć w tłumie.

W bukmacherce jest podobnie, ponieważ wiele osób obstawia zakłady bukmacherskie oparte na spadku kursu, mając nadzieję, że inni nie zorientują się w tym, co się dzieje. Nie różni się to zbytnio od zakupu akcji na dużą skalę. Cena tej ostatniej zależy wyłącznie od popytu i nie znajduje odzwierciedlenia w sytuacji pojedynczej firmy.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak obstawiać lepiej przy pomocy for bukmacherskich?
Następny artykułObstawianie siatki u bukmachera – jak to robić?
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.