Wirtualny świat w dzisiejszym świecie jest w stanie dostarczyć nam wielu emocji, a nawet pozwala nam czasami zarobić, z czego najłatwiejszym sposobem aby to uczynić, jest obstawianie wyników spotkań e-sportowych w zakładach bukmacherskich. Jak to najlepiej uczynić? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w artykule poniżej.

Na początek – czym właściwie są e-sporty?

Zacznijmy od tego, co to właściwie są e-sporty. W rozwinięciu ,,e-sport” oznacza ,,electronic sports” czyli sporty elektroniczne. Jest to forma dyscypliny sportowej, opierająca się na grach komputerowych. Najpopularniejszymi tytułami w dzisiejszych czasach są gry z rodzaju FPS – Counter strike Global Offensive (first person shooter), MOBA – League of Legends (Massive Online Battle Arena) czy battle royale – Fortnite. E-sporty przyciągają masę fanów, z roku na rok spotkania profesjonalnych już drużyn są coraz chętniej oglądane, przez co rynek rozrasta się w zastraszającym tempie, co sprawia że firmy bukmacherskie coraz częściej dostrzegają tą kategorię jako źródło potencjalnego zarobku. E-sporty to dobra okazja na obstawianie w okresie wakacyjnym, kiedy brakuje spotkań sportowych a mamy ochotę na trochę zabawy połączonej z obstawianiem zakładów bukmacherskich.

Jak dobrze obstawić zakład bukmacherski?

Obstawianie zakładów na e-sport jest bardziej czasochłonne, z racji tego że nie jest to normalny sport, a oprócz tego wymaga to od nas analitycznego podejścia do tematu. Jednakże zanim cokolwiek zrobimy, należy pamiętać o tym, aby przede wszystkim, wybrać legalną firmę bukmacherską, ponieważ w wypadku kiedy będziemy obstawiać u nielegalnego bukmachera możemy mieć problemy prawne, a tego nikomu nie życzymy, no ale wracamy już do tematu. Na początku musimy zastanowić się, jaką kategorię e-sportową chcemy obstawiać, czy to są spotkania profesjonalnych drużyn, czy też pojedynczych graczy (tak zwane 1vs1), jaką kategorię chcemy obstawiać (FPS-y, MOBA, battle royale), czy nawet całe turnieje obracające się wśród całkiem nowego gatunku battle royale.

Co robić po wyborze bukmachera?

Jeśli już mamy wybranego bukmachera oraz dany rodzaj spotkania, przed obstawieniem warto sprawdzić najnowsze bonusy bukmacherskie i promocje wybranej przez nas firmy bukmacherskiej, z tego powodu że jeśli trafi nam się darmowy zakład lub pewna ilość środków które możemy przeznaczyć na nasz zakład, wtedy nasza wygrana będzie automatycznie większa. Wracając jednak do tematu, na początku musimy prześledzić ruchy naszego faworyta, spisać sobie na kartce (lub jak kto jest bardziej ekologiczny w notatniku na naszym komputerze) ile razy wygrywał, ile przegrywał, jakie błędy popełnia itd. Jest to o tyle mądry ruch, że uczymy się kiedy nasz faworyt ma największe szanse na zwycięstwo, a kiedy wręcz warto postawić kupon na jego przeciwnika.

Kolejnym krokiem, jest sprawdzenie popularności spotkań, w których nasz faworyt (lub nasza ulubiona drużyna) uczestniczy. Często jest to pomijany temat, ale niestety zdarza się, że spotkania są ustawiane, przez co nawet jeśli według naszych statystyk powinniśmy wygrać i postawiliśmy duże pieniądze na daną drużynę bądź uczestnika, to przegrywamy i odchodzimy z niczym, ponieważ doszło do porozumienia między naszym faworytem a jego przeciwnikiem (często motywacją jest duża suma pieniędzy), przez co albo nasza drużyna albo oponent celowo poddaję grę. Finalnym krokiem jest zastanowienie się, jaką ilość środków chcemy przeznaczyć na obstawianie, a ostatnią czynnością jest właściwie postawić kupon na naszego faworyta. I gotowe!


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak opłacić swoje konto bukmacherskie?
Następny artykułJak obstawiać wyścigi konne u bukmachera?
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.