Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zakłady sportowe może naprawdę odmienić nasze życie. I nie jest tu powiedziane, czy aby na lepsze, czy też na gorsze, ponieważ to tylko od nas zależy, czy będziemy w stanie wygrywać pieniądze z tego tytułu. Jak więc zacząć je obstawiać?

Jak obstawiać zakłady sportowe? – Poradnik od eksperta

Gra u bukmachera to nie do końca ,,zabawa”

Wszystko na tym świecie ma swoje plusy i minusy. Jednakże musimy myśleć również o tym, że każda nasza akcja wpłynie na nasze życie w jakimś stopniu. Podobnie jest z zakładami bukmacherskimi, one również mogą wpłynąć na nasze życie w pozytywny, bądź i też negatywny sposób. No ale przejdźmy do tematu przewodniego. Marzeniem każdego początkującego gracza jest regularne zarabianie pieniędzy (oczywiście kosztem legalnych firm bukmacherskich). Z zakładania się można (podobno) się utrzymać, ale niestety nie jest to łatwe. Przypomina to nieco grę na giełdzie papierów wartościowych. Aby osiągnąć sukces, nasz gracz, podobnie jak broker na giełdzie, aby wygrywać musi dysponować ogromną wiedzą, być osobą stabilną emocjonalnie, oraz mieć analityczny umysł. Kolejna ważną cechą dobrego gracza jest cierpliwość. Osoby, które traktują obstawianie zakładów hobbystycznie, z reguły zadowalają sporadycznymi wygranymi, ,,profesjonalni” gracze to nieliczny odsetek w grupie graczy zakładów bukmacherskich.

STS bonus bez depozytu
STS bonus bez depozytu

Zakłady sportowe – tylko jeśli masz odpowiednią wiedzę

Bez odpowiedniej wiedzy nigdy nie zostaniemy dobrymi zakładerami zakładów bukmacherskich. W przypadku obstawiania zakładów na sport odpowiednia wiedza jest naprawdę niezbędna. Pierwszym przykładem, do czego ta wiedza nam się przyda, to na przykład odrzucanie zakładów, które wiemy że nie będą udane (bo po prostu wcześniej już to poznaliśmy, nieprawdaż? – w końcu wiedza to potęga!). Nasza pewność siebie odbija się na naszych zakładach. Ale co uznamy za czynnik przesądzający o tym, czy warto obstawić, zależy wyłącznie od nas. Najpierw sugestia poprzez fakty, następnie sugestia poprzez kursy nigdy na odwrót. Zanim obstawimy dany kurs, zabawmy się sami w ,,bukmachera” – jaki kurs na ten zakład sami byśmy dali, jeżeli jest inny, niż nasze przewidywania, następne pytanie to „dlaczego”, odpowiedź na to pytanie da nam pełen obraz sytuacji. Psychologia wsteczna to nasz przyjaciel przy zakładach bukmacherskich.

Nielegalni bukmacherzy – dlaczego nie warto u nich grać?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że skoro coś jest nielegalne, to nie powinniśmy z tego korzystać. Jednak często nie zwracamy na to uwagi. A to poważny błąd. Możemy mieć z tego powodu poważne konsekwencje. Przede wszystkim są to problemy z urzędem skarbowym. Karani są przede wszystkim gracze, a nie nielegalne firmy bukmacherskie, które prowadzą taką działalność. Trudno jest je ukarać, ponieważ są one poukrywane na Malcie czy Cyprze, tam, gdzie polskie państwo nie może już za wiele zdziałać.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułTypy bukmacherskie – jak zacząć? Poradnik od eksperta
Następny artykułO czym musisz wiedzieć – jeśli chcesz obstawiać typy sportowe?
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.