Zakłady bukmacherskie to doskonały sposób na to, by bez wychodzenia z domu powiększyć swój domowy budżet. Przed rozpoczęciem swojej przygody z obstawianiem zakładów bukmacherskich należy jednak uzyskać szeroką wiedzę na temat tego, którzy bukmacherzy w Polsce są legalni, a którzy nie. Właśnie z myślą o wszystkich tych osobach, które chcą uzyskać informacje na temat legalności poszczególnych firm bukmacherskich przygotowaliśmy poniższy artykuł. Jest to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce potrafić odróżniać legalnych bukmacherów od tych prowadzących swoją działalność w sposób nielegalny. 

w polsce nielegalni online
W Polsce funkcjonują jeszcze nielegalni bukmacherzy online

Nielegalni bukmacherzy w Polsce a nowelizacja ustawy antyhazardowej z 2017 roku 

W 2017 roku Sejm RP znowelizował przepisy ustawy antyhazardowej. Nowa ustawa nałożyła na firmy bukmacherskie szereg obowiązków oraz obostrzeń, których nie chciało spełniać wiele spośród nich. W związku z tym wiele firm bukmacherskich zdecydowało się opuścić polski rynek zakładów wzajemnych. Niektóre z nich podjęły decyzję o świadczeniu swoich usług w sposób niezgodny z prawem. Nowa ustawa przewiduje, że każda firma bukmacherska, która chce świadczyć swoje usługi w sposób 100% legalny, musi uzyskać od Ministerstwa Finansów specjalną licencję. Tylko dzięki tej licencji bukmacher może posiadać miano firmy całkowicie legalnej. 

Wiele firm bukmacherskich stara się omijać ten obowiązek, i tworzy strony internetowe skierowane do swoich klientów. Nieświadomi gracze wpłacają tam swoje pieniądze, ponieważ nie mają pojęcia, że witryny tego typu mogą zostać zablokowane w każdej chwili przez Ministerstwo Finansów. Warto o tym pamiętać, ponieważ przez inwestowanie swoich pieniędzy w nielegalne firmy bukmacherskie, można stracić naprawdę spore ilości gotówki.

jaki kod promocyjny w sts
Darmowy bonus bez depozytu od STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Ministerstwo Finansów stara się wszystkie witryny tego typu na bieżąco blokować, jednak nie zawsze się to udaje. Wynika to z tego, że firmy rejestrują swoje witryny za granicą, co znacząco utrudnia polskim urzędnikom ich zablokowanie. Każda witryna, która zostanie zablokowana przez Ministerstwo Finansów, zawiera specjalny komunikat mówiący o tym, jakie są powody jej zablokowania. W komunikacie czytamy między innymi:

„KOMUNIKAT. Uwaga! Witryna internetowa, z którą właśnie została podjęta próba połączenia, była wykorzystywana do nielegalnego świadczenia gier hazardowych.” – jeśli ujrzą Państwo na witrynie bukmachera komunikat tego typu, to jest pewne, że dany bukmacher świadczył swoje usługi w sposób niezgodny z przepisami polskiego prawa. Dlatego też zachęcamy do tego, aby przed założeniem konta oraz wpłaceniem pieniędzy upewnić się, że dana firma bukmacherska świadczy swoje usługi w sposób zgodny z przepisami polskiego prawa. Dzięki temu nie narażamy się na stratę sporej sumy pieniędzy.

Bukmacherzy bez licencji od Ministerstwa Finansów – stan na 2019 rok 

Duża liczba graczy zastanawia się z pewnością, które firmy bukmacherskie nie uzyskały od Ministerstwa Finansów licencji uprawniającej do świadczenia usług hazardowych. Na ogół nielegalnymi firmami bukmacherskimi w Polsce są zagraniczni bukmacherzy, którzy opuścili polski rynek zaraz po znowelizowaniu ustawy antyhazardowej w 2017 roku.

W tej chwili bardzo duża liczba osób poszukuje w internecie informacji odnośnie powrotu bukmacherów Bet 365 czy Expekt – pierwszy z wymienionych swego czasu cieszył się naprawdę olbrzymią popularnością. Najnowsze oficjalne informacje pozyskane od przedstawicieli tych firm bukmacherskich wskazują, że w tej chwili żadna z tych firm nie planuje powrotu na polski rynek zakładów wzajemnych. 

Chodzą jednak słuchy mówiące o tym, że firmy bukmacherskie, które opuściły polski rynek dwa lata temu, cały czas podejmują działania zakulisowe mające na celu powrót na polski rynek zakładów wzajemnych. Nic dziwnego – polscy gracze byli dla nich jedną z głównych grup klientów, co wiązało się również ze sporymi dochodami. Warto również pamiętać o tym, że w czasach swojej największej świetności bukmacherzy ci promowali się nazwiskami najważniejszych sportowców, ponieważ posiadali wyjątkowo dużą renomę. 

Jeśli tylko coś zmieni się w kwestii nielegalnych bukmacherów, poinformujemy o tym Państwa w oddzielnym artykule. Póki co zalecamy grę tylko u licencjonowanych bukmacherów w Polsce takich jak STS, Fortuna czy popularne Etoto.

Poprzedni artykułCo zrobić zaraz po założeniu konta u bukmachera?
Następny artykułStrategie obstawiania zakładów bukmacherskich
Bukmacher w Polsce ma ułatwione zadanie, gdyż nie musi już rywalizować z bukmacherami, którzy nie są legalni w naszym kraju. Polscy bukmacherzy online mogą oferować jeszcze większe promocje i darmowe bonusy.