Pewne jest, że zakłady bukmacherskie nie są rozrywką dla osób, które boją się ryzyka. Hazard może być także niebezpieczny, dlatego obstawiać mogą jedynie osoby pełnoletnie. Jeśli zaś chcesz obstawiać zakłady bukmacherskie i do tego regularnie wygrywać to zapraszamy do lektury przygotowanych przez nas porad bukmacherskich.

porady dla bukmacherów
Bukmacherskie porady dla początkujących graczy

1) Nie ma 100 procentowych pewniaków. 

W każdym elemencie życia mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje. Tak samo jest w sporcie. Nie warto więc wierzyć, że jakiś mecz zakończy się zwycięstwem tzw. pewniaka. Zawsze może być sytuacja, że zespół gorszy będzie chciał pokazać się z dobrej strony z mocniejszym rywalem i rzuci się do ataku albo zespół uważany za pewniaka złapie spadek formy. Nie ma czegoś takiego jak pewniak, trzeba to zapamiętać!

2) Analizuj wcześniejsze spotkania i analizuj tabele 

Tylko głęboka wiedza o aktualnych wydarzeniach związanych z drużynami i ligą pozwoli Ci poprawnie wytypować wyniki spotkań. Zapoznaj się nie tylko z rezultatami poprzednich meczów czy tabelą, ale także sprawdź informacje dotyczące kluczowych zawodników drużyn. Często zdarza się bowiem, że zawodnik, mimo że występuje w spotkaniu, ma gorszy dzień lub mikro kontuzję, a to wszystko może wpłynąć na wynik całego zespołu.

jaki kod promocyjny w sts
Darmowy bonus bez depozytu od STS. Kod promocyjny: BETONLINE

3) Unikaj porównywania sezonów

Pomiędzy sezonami dzieje się wiele rzeczy. Zawodnicy zmieniają kluby, przechodzą okres przygotowawczy czy też odpoczywają. Wiele z tych rzeczy ma znaczenie dla funkcjonowania całych zespołów. Dlatego lepiej unikać stwierdzeń, że skoro dany zespół dobrze sobie radził w poprzednim sezonie to teraz będzie tak samo. Lepiej na nowo przeanalizować wszystkie dostępne informacje.

4) Wstrzymaj się na początku sezonu

Jak zostało wspomniane wyżej, w przerwach między sezonami zachodzi wiele zmian. Warto więc wstrzymać się na początku sezonu z obstawianiem, by uzyskać informacje o tym, jak w nowym okresie radzą sobie drużyny. To pomoże nam uniknąć niespodziewanych strat, a jednocześnie da nam informację o aktualnej sytuacji.

5) Uważaj na stawki pod koniec sezonu

Końcówka sezonu to kolejny okres, w którym warto uważać na to, jak się stawia. Często zdarza się, że drużyny nie walczą już tak ambitnie, ponieważ ich sytuacja się nie zmieni, co sprawia, że dotychczasowe dane stają się nieprecyzyjne. Warto więc zmniejszyć stawki i unikać kuponów akumulowanych.

6) Przewaga własnego boiska

Podczas obstawiania warto brać pod uwagę miejsce rozgrywania spotkania. Najczęściej jest tak, że drużyny grają lepiej przed własną publicznością, więc jest to pewna wartość, którą powinniśmy uwzględnić podczas stawiania kuponu. Warto też pamiętać, że zasada ta nie stosuje się do każdej drużyny i są takie, które dużo lepiej radzą sobie na terenie przeciwników.

7) Unikaj zakładów złożonych

Wiele osób widząc kursy na zakłady akumulowane, kieruje się chęcią szybkiego zysku i obstawia w ten sposób. Zapominają one jednak, że wraz z ilością zdarzeń na kuponie drastycznie rośnie również prawdopodobieństwo przegranej. Dużo lepszą praktyką jest obstawianie pojedynczych zdarzeń na kuponie lub maksymalnie dwóch na kuponie ako. To sprawi, że ryzyko przegranej będzie akceptowalne, a jednocześnie zakład nadal będzie korzystny.

8) Unikaj stawiania tego samego zdarzenia na wielu kuponach

Wiąże się to z pierwszym punktem. Nigdy bowiem nie można powiedzieć, że dany zakład jest pewniakiem. Dlatego lepiej unikać tego typu sytuacji, ponieważ jedno źle wytypowane spotkanie może nagle sprawić, że stracimy jednocześnie wiele kuponów.

9) Bukmacherzy mogą się mylić

Warto o tym pamiętać, ponieważ tam też pracują ludzie. Niskie kursy nie zawsze oznaczają, że drużyna może wygrać. Warto więc poznać drużyny i ich sytuację przed obstawieniem zakładu. Pamiętaj, że grasz przeciwko bukmacherowi i cała zabawa polega na tym, kto kogo jest w stanie przechytrzyć.

10) Bądź kreatywny 

Wykonuj analizy aktualnych i starych wyników, obserwuj zachowania w ligach lu rozgrywkach. To pozwoli Ci dostrzec pewnego rodzaju prawidłowości, które nie każdy może zauważyć. Spostrzeganie takich rzeczy daje Ci więc przewagę podczas obstawiania, a to prowadzi do lepszych statystyk obstawiania.

11) Podchodź spokojnie do wygranych i przegranych

Wielu graczy ma ten problem, że nie panują nad swoimi emocjami. Uważają, że gdy wygrali dużą kwotę, to będą ciągle wygrywać i będą obstawiać bardziej rozrzutnie. Podobnie jest w przypadku przegranych. Nie możemy sobie pozwolić na myśli typu „muszę się odegrać”, ponieważ te także będą nas prowadzić do coraz większych strat. W zakładach bukmacherskich najważniejsze jest opanowanie i musimy o tym pamiętać.

12) Nie obstawiaj wszystkiego

Niemożliwe jest, żeby znać się na wszystkim. Mówi się wręcz, że jak ktoś jest od wszystkiego, to jest do niczego. Dlatego warto skupić się na jednej, maksymalnie dwóch dyscyplinach albo nawet ligach i się z nimi dogłębnie zapoznać. To pozwoli Ci na dokładniejsze typowanie, a co za tym idzie większe zyski.

13) Praktyka czyni mistrza

m więcej będziesz obstawiać, tym więcej będziesz zdobywać doświadczenia. To zaś pozwoli Ci na coraz lepsze zyski i statystyki. Nie przejmuj się, jeśli na początku idzie Ci raz gorzej, a raz lepiej. Każdy od czegoś musi zacząć. Zakłady bukmacherskie to w dużej części twoje umiejętności, a nie nabędziesz ich inaczej, niż grając.

Poprzedni artykułPorady bukmacherskie dla początkujących graczy
Następny artykułCo zrobić zaraz po założeniu konta u bukmachera?
Bukmacher w Polsce ma ułatwione zadanie, gdyż nie musi już rywalizować z bukmacherami, którzy nie są legalni w naszym kraju. Polscy bukmacherzy online mogą oferować jeszcze większe promocje i darmowe bonusy.