Obstawianie zakładów na e-sport naturalnie nie jest najłatwiejszym z zadań, jednakże jest to mimo wszystko bardzo dochodowe, dlatego też z roku na rok coraz więcej osób się na to decyduje, ale jak to robić lepiej, aby częściej wygrywać?

Bez odpowiedniej wiedzy nie da się wygrywać z bukmacherem.

Pierwszym przykładem, do czego odpowiednia wiedza (nie tylko na temat zakładów) może nam się przydać – to odrzucanie typów, które wiemy że nie będą wygrane. Przed obstawianiem powinniśmy również zabawić się sami w bukmachera –  pomyślmy jaki kurs na ten zakład sami byśmy dali, jeżeli jest inny, niż nasze przewidywania, następne pytanie to „dlaczego”, odpowiedź na to pytanie da nam pełen obraz sytuacji. Psychologia wsteczna to nasz przyjaciel przy obstawianiu zakładach bukmacherskich na e-sport. Nie mówiąc już tutaj o odpowiednim przygotowaniu pod względem wiedzy na temat sportu, który chcemy obstawiać.

STS bonus bez depozytu
STS bonus bez depozytu

Do poprawnego typowania zakładów e-sportowych potrzebujemy odpowiednio dużo czasu, cierpliwości i doświadczenia, które możemy zdobyć z czasem. Wysokość naszych wygranych zależeć będzie od umiejętnego dobierania spotkań e-sportowych i wysokości stawek zakładów. Im więcej postawimy, tym więcej możemy zyskać (lub też stracić). Warto uświadomić sobie także to, że na początku naszej drogi z zakładami dużo częściej będziemy przegrywać, niż wygrywać, ale bardzo łatwo da się to naprostować, za pomocą odpowiednich bonusów bukmacherskich.

Strategia gry

Najprostszą drogą do regularnego wygrywania na zakładach na e-sport jest typowanie kuponów z jednym, maksymalnie dwoma zdarzeniami (single i duble) najlepiej dwu drogowych, czyli takich, w których nie występuje remis.

Kurs zdarzeń powinien oscylować miedzy 2.0 -2.8. Najlepsi obstawiający, dla kuponów o kursie około 2.0, mają skuteczność w granicach osiemdziesięciu procent. Wynika z tego, że przy zainwestowaniu w dziesięć typów stawki łącznej np. 1000 złotych (100 zł/kupon) zysk wynosi 700- 800 złotych. Naturalnie jest to tylko przykład, i jeśli nie posiadacie bądź też nie macie ochoty przeznaczyć takiej sumy na typowanie zakładów na e-sport, to możecie ją modyfikować dowolnie, w końcu minimalna suma jaką możemy postawić to 21 złotych, więc nie musimy wydawać majątku na to, aby obstawić zakład.

Przyzwyczaj się do tego, że nie zawsze wszystko się udaje

Porażki dotyczą każdego, kto obstawia zakłady bukmacherskie – nie ma typerów nieomylnych. Najważniejsze jest, aby w razie przegranej bądź nawet serii porażek nie ulegać emocjom i z chłodną głową trzymać się obranej strategii. Chęć natychmiastowego odegrania, bez wcześniejszego przygotowania i analizy sportowej – najczęściej prowadzi do kolejnej przegranej. Dlatego też jeśli przegrałeś – ochłoń, następnie postaraj się dowiedzieć – dlaczego nie udało ci się akurat tego typu wygrać. Poza tym, nigdy nie typuj spotkań o których wiesz zbyt mało. Typowanie zakładów akumulowanych również jest kiepskim pomysłem – szansa na potencjalną wygraną jest bardzo mała.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułGra u zagranicznych bukmacherów
Następny artykułCzy w czasie pandemii możemy nadal obstawiać e-sport?
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.